Czarownica Anetta

Kiedyś na zamku Hornstein żyła czarownica. Była to córka baroneta Erwalda von Hornstein Anetta. Z Mroczną Sztuką zapoznała się sama, kiedy miała siedemnaście lat przypadkiem odkryła ukryty korytarz w bawialni starego barona von Horstein, korytarz prowadził do tajnej komnaty pełnej zakazanych dzieł i bluźnierczych eksponatów które lata temu zebrał pradziadek Erwalda – Matthias. Początkowo Anetta była przerażona i uciekła z komnaty ale jednak w końcu wróciła wiedziona ciekawością. Przejrzała kilka woluminów i to ją zainteresowało, zaczęła coraz częściej odwiedzać komnatę i czytać prastare księgi.
Brat Anetty odkrył jej nowe zainteresowania, nie wiedział czy na nią donieść czy nie, w końcu to była jego siostra, siostra która interesowała się demonologią. Po długim czasie postanowił że nie naruszy tej tajemnicy jednak wtedy Anetta dowiedziała się że ją podgląda kiedy praktykuje demoniczną magię. Nie wiele myśląc zabiła go i złożyła w ofierze Temu Który Zmienia Drogi. Baronet Erwald był zrozpaczony zniknięciem syna dlatego najął wielu ludzi żeby go szukali, jednak nikomu się nie powiodło.
Anetta nigdy nie została odkryta a jednak zginęła. Można to nazwać kpiną losu lub klątwom Władcy Losu, otóż młoda czarownica – wtedy już dwudziestodwu letnia, potknęła się o własną koszulę nocną kiedy schodziła nocą po schodach podczas kolejnej wyprawy do tajemnej komnaty. Spadła tak pechowo że złamała sobie kark.
Ostatnio jednak zamek zaczął nawiedzać duch Anetty. Ukazuje się on baronowej Teresie, która nie bardzo rozumie co chce od niej duch. Zjawa Anetty chcę żeby Teresa odkryła tajną komnatę i zaczęła praktykować Mroczną Sztukę, otóż młoda czarownica zaklęła swą duszę w rytualnym sztylecie leżącym w komnacie i przez niego chce opętać baronową. Z jednej strony Teresa jest coraz bliższa odkrycia komnaty, z drugiej boi się zjawy i myśli czy by nie nająć jakiś awanturników którzy pozbędą się jej raz i na zawsze.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: