FAQ do 3ed. zaktualizowane

A z tej aktualizacji najciekawszą wiadomością jest to że wreszcie ujawniono objętość podręczników – The Warhammer Fantasy Roleplay Rulebook i Tome of Adventure będą liczyły sobie 96 stron zaś Tome of Mysteries i Tome of Blessings będą cieniutkimi broszurkami mającymi po 48 stron. Krótko mówiąc – nędza. Gdybym nie był fanem Warhammera darowałbym sobie ten produkt.

Wysoka cena i niewielka objętość niezbyt zachęcają do kupna, wielu też odstrasza masa gadżetów – ja już wiem że pomimo iż kupię tę grę i ją przetestuję to pozostanę jednak przy drugiej edycji. Nie z powodu jakiejś zawiści czy czegokolwiek takiego w stosunku do nowego Warhammera ale przede wszystkim z powodu ceny. Ja lubię dodatki, FFG będzie je prawie na pewno wydawać tak jak podstawkę i żądać za to masy kasy. Sorry, ja wysiadam. Choć karty czy inne badziewka uważam za fajne pomoce to nie są mi one niezbędne i póki co świetnie sobie bez nich radzę. To sprawia że Core Set będzie dla mnie właściwie nabytkiem wyłącznie kolekcjonerskim, który wyląduje na półce.

No chyba że w FFG nagle drastycznie zaniżą ceny swoich produktów. Co raczej nie ma szans się zdarzyć.

Przy okazji muszę coś powiedzieć, po premierze 3 edycji, jeśli ta w żadnym wypadku nie przyjmie się u nas i mało kto będzie o tym rozmawiał i w to grał nie będę wyszukiwał wszystkich newsów o nowym WFRP, to nie będzie miało sensu. Będę postował o najciekawszych sprawach oraz o pierwszej (bo przecież o niej lub do niej, rzadko bo rzadko, ale też czasem coś wypływa) i drugiej edycji oraz innych rzeczach związanych z Warhammerem, a także bardziej ogólnie o RPG. Blog pozostanie tylko stricte WFRP jeśli 3 edycja odniesie sukces pośród polskich graczy bo to przecież głównie Polacy czytają tego bloga.

Ahh, no i co do drugiej edycji – na Polterze ukazała się fajna recenzja Tome of Salvation której autorem jest Gniewomir „triki” Trocki. Polecam i lekturę i dodatek.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: