Nowości od BL

Black Library wypuściło w tym miesiącu trzy nowe książki, pierwsza z nich to Path of the Warrior Gava Thrope opowiada o Eldarze Korlandrilrze który staje się członkiem Aspektu Uderzających Skorpionów, jednak wraz z coraz głębszym pogrążaniem się we własnym wojowniczym Aspekcie Kolrandill odkrywa że staje się awatarem wojny.

Kolejna pozycja to powieść Sword of Justice Chrisa Wraight opowiadająca o Czempionie Imperatora Ludwigu Schwarzhelmie któremu powierzono w zadaniu nadzór inauguracji nowego Księcia Elektora Averlandu, jednakże szybko okazuje się że Schwarzehelm musi zmierzyć się z inwazją zielonoskórych oraz spiskowcami z Altdorfu którzy dążą do jego upadku.

Ostatnia książka to omnibus zatytułowany Enforcer, moim zdaniem zdecydowanie najciekawsza pozycja, jest to zbiór trzech powieści – Crossfire, Legacy i Blind Matta Farrera których bohaterką jest Shira Calpurnia, członikini Adeptus Arbites stacjonującej w systemie Hydraphur. Seria o Calpurni podobnie jak Eisenhorn i Ravenor Dana Abnetta toczy się z dala od jakichkolwiek ból bitwy, wewnątrz imperialnych miast dzięki czemu możemy bliżej poznać społeczeństwo Imperium Człowieka. Świetna sprawa dla graczy Dark Heresy. Omnibus zawiera też jakieś nowe (nie sprecyzowano jakie) teksty Farrera.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: