Wróżąc z cieni

Fantasy Flight Games opublikowało PDFa z zapowiedziami do Warhammera na lata 2010/2011, jak się okazuje w 3 ed. można grać bez wszelkich żetonów, mierników, znaczników, kart i całej reszty, na dodatek FFG zamierza to udowodnić. Jeśli dotąd olewaliście trzecią edycję dlatego „że to taka karcianko-planszówka” to teraz ten argument będziecie musieli odrzucić. Oto co FFG zamierza wydać: w jesień The Creature Guide – twardookładkowy podręcznik (nie żaden box!) w którym będą opisy różnych potworów i przeciwników dla graczy. Nie jest wyjaśnione czy będą to potwory zebrane z dotychczasowych publikacji czy całkowicie nowe. Jeśli jednak lubicie karty to w jesień wyjdzie też The Creature Vault który będzie zawierał wszelkie gadżety związane z potworami.  Ale to nie jedyny tegoroczny produkt, na jesieni do sprzedaży trafi The Player’s Guide który będzie zawierał wszelkie niezbędne dla graczy informacje z Core Setu takie jak profesje, mechanikę itp – będzie to twardookładkowy podręcznik. Jednak i tu dla fanów kart wyjdzie The Player’s Vault który będzie je zawierać. Poza tym do sprzedaży trafią The Game Master’s Guide – twardookładkowy podręcznik zawierający rozszerzoną mechanikę, porady do prowadzenia i inny typowy dla podręczników MG syf. Do tego The Game Master’s Vault z kartami i żetonami.
W kłótniach D&D vs. Warhammer często padał argument na korzyść WFRP – że wszystko jest w jednej książce a w D&D w trzech – dla gracza, MG i z potworami. Teraz argument padł. Do Warhammera też trzeba trzech podręczników – dla gracza, MG i z potworami.

Ale to nie jedyne zapowiedziane produkty – w zimę do sprzedaży trafi The Witch’s Song, będzie się rozgrywać w małej wiosce na obrzeżach Marienburga i gracze spotkają się z guślarstwem, czarownicami i renegatami. Nie wiadomo czy przygoda to będzie pojedynczy podręcznik który zdaje się stanie się nowym kierunkiem 3ed. czy też standardowy box.

Wiosna 2011 przyniesie Omens of War gdzie to zasady walki oraz wszystko co ze starciami i wojną związane zarówno od strony mechanicznej jak i fabularnej zostanie opisane. Tutaj też będzie miał swoje miejsce opis Khorna i jego popleczników, tak jak to było z Tzeentchem w Winds of Magic i Nurglem w Signs of Faith.  W wiosnę zostanie też wydany pierwszy suplement rasowy – Black Fire Pass omawiający krasnoludów i ich kulturę, magię run, broń krasnoludzką itp.
PDFa znajdziecie tutaj.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: