Lord Inkwizytor

Niedawno natrafiłem na stronę internetową powstającego od roku fanowskiego krótkometrażowego filmu animowanego zatytułowanego Lord Inquisitor i osadzonego w świecie Warhammera 40,000. Nie jest to jednak kolejny projekt w stylu „chciałbym se zrobić filma!!!” a poważny projekt.

Za Lordem Inkwizytorem stoi Erasmus Brosdau, animator CGI oraz grupa innych osób odpowiedzialnych za voice acting i modelowanie 3D. Stworzył on już jeden szort Warhammerowy o bitwie Imperialnych Pięści i sił Chaosu jednakże nie został on jak dotąd opublikowany. Projekt jest robiony całkowicie fanowsko i jak autor informuje w wielu miejscach, nie chce dostać za niego ani centa. Jest to całkowicie darmowa robota od fana dla fanów.

Zdaje się że projektowi nie grozi nic ze strony Games Workshop, prace nad projektem nie są ukrywane, ma on swoją stronę internetową, stronę na Facebooku oraz Tweetera, Brosdau pisał nawet maila do GW jednakże nie doczekał się jak dotąd żadnej odpowiedzi.

Lord Inquisitor będzie animacją zdecydowanie wysokiej jakości, pod względem modeli 3D i animacji znacznie przebijającą oficjalny film Ultramarines. Wystarczy zajrzeć do Galerii na stronie projektu czy obejrzeć krótki wycinek animacji przedstawiający translację statku kosmicznego z Osnowy do przestrzeni rzeczywistej obecny tutaj. Modele są wykonane niezwykle szczegółowo i bogate w detale, tekstury zaś wysokiej jakości. Animacje zaś płynne i o wiele ciekawsze dla oka niż te zaprezentowane przez Ultramarines. Biorąc pod uwagę że projekt jest całkowicie darmowy i finansowany z pieniędzy fanów a za Ultramarines zabrało się studio chcące za swą pracę pieniędzy widać szokującą różnicę jakości. Jak dla mnie, Games Workshop powinno zdecydowanie zatrudnić całą ekipę pracującą przy Lordzie Inkwizytorze. O wysokiej jakości tego filmu już świadczy świetnie wykonana strona internetowa oraz fakt że zostaną zatrudnieni profesjonalni aktorzy podkładający głos a nie kolega mieszkający obok.

A o czym opowiada Lord Inquisitor? Jest to krótka historia o właśnie Lordzie Inkwizytorze Torquemandzie Coteaz którego fani WH40K znają z Codexu Łowców Demonów, którego wspomaga jego uczeń lub Akolita Marcus Allenbrisk i oddział Kosmicznych Marines z Zakonu Szarych Rycerzy. Wyprawiają się oni na planetę Occulta Maioris której lasy i jaskinie pokrywają ruiny po przedludzkiej, obcej cywilizacji. Na planecie istniała przez jakiś czas Imperialna placówka badawcza, potem jednak została zaatakowana i przejęta przez wyznawców Chaosu, wraz z mijaniem czasu jednakże Imperium udało się odbić planetę, laboratoria i placówki odbudowano i świat powrócił do życia w Imperium. Jednakże niedawno z Occulta Maioris zerwał się wszelki kontakt i Coteaz wyrusza dowiedzieć się czemu.

Projekt zapowiada się na prawdę niesamowicie, wciąż pojawiają się aktualizacje, prezentowane jest profesjonalne podejście do tematu tworzenia animacji, zachowany zostaje też niesamowity techno-gotycki klimat Warhammera 40, 000. Świetną informacją jest też fakt że autor nie jest fanem bitewniaka a powieści i opowiadań osadzonych w świecie Mrocznego Millenium wydawanych przez Black Library, więc historia na pewno będzie czymś więcej niż zwykłą strzelaniną z pretekstową fabułą.

Stronę Lorda Inkwizytora znajdziecie tutaj. Polecam.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: