Herezja na polach bitwy!

No i wreszcie się stało, po latach plotek i gdybania, wreszcie nadszedł dzień kiedy Forge World oficjalnie ogłosiło że będzie tworzyć podręczniki i figurki służące do grania w WH40K w czasach Herezji Horusa.

Oto teaser zapowiadający nadchodzące dobroci. Biorąc pod uwagę że Forge World słynie z jakości grafik, podręczników, zasad i figurek, ten teaser to totalne nieporozumienie. Ale pełny trailer kiedy trafi do sieci pewnie będzie lepszy.

Jakie fakty znamy o nadchodzącej Herezji? Oto one:

 • Herezja Horusa będzie składać się z serii podręczników, ich liczba jeszcze nie jest ustalona ale pewne jest że będzie ich sporo, jeden z pracowników FW wspomniał że nie mniej niż 6, drugi podał liczbę 8 ale to żadne oficjalne ustalenia.
 • Podręczniki z cyklu Horus Heresy nie wpłyną na publikacje podręczników z cyklu Imperial Armour i nie wywołają żadnych opóźnień.
 • Horus Heresy będzie używać zasad z szóstej edycji bitewnego Warhammera 40,000 i będzie to jedyny podręcznik (poza podręcznikami do HH) niezbędny do prowadzenia rozgrywek osadzonych w czasach Herezji.
 • Swoich armii doczekają się nie tylko Legiony Kosmicznych Marines ale także „inne armie”.
 • Prymarchowie otrzymają swoje modele i zasady.
 • Pierwszy podręcznik rozpocznie się tam gdzie ma miejsce koniec akcji powieści „Galaktyka w ogniu” Bena Countera czyli podczas masakry w systemie Istvaan, nie jest jednak pewne czy chodzi o czystkę zdradzieckich Legionów z lojalistycznych elementów na Istvaan III czy tak zwaną Masakrę Strefy Zrzutu na Istvaan V.
 • Każdy podręcznik będzie koncentrować się na konkretnym momencie wojny której kulminacją będzie Bitwa o Pałac Imperialny.
 • Legiony Kosmicznych Marines otrzymają swoje specjalne zasady, tak że gra Ultramarines będzie wyglądać inaczej niż np. gra Kosmicznymi Wilkami.
 • Pierwszy podręcznik wyjdzie w październiku i będzie się koncentrować na Wilkach Luny i Mrocznych Aniołach.
 • Podręczniki będą zawierać opisy 2-3 armii (najczęściej Legionów Kosmicznych Marines) i przedstawiać serię konkretnych bitew oraz pozwolą fanom odtworzyć „historyczne” bitwy opisywane w innych podręcznikach do Warhammera 40,000 czy powieściach.
 • Nie wiadomo czy jakieś postaci z cyklu powieściowego otrzymają swoje figurki, a przynajmniej oficjalnie – ale biorąc pod uwagę jakie postaci tam możemy znaleźć (np. Kapitani Pierwszych Kompanii, Mistrzowie Zakonów itp.) jest to w zasadzie pewne.

Powyżej znajdziecie prelekcję z Games Day Chickago która miała miejsce w ten weekend i na której ogłoszono plany dotyczące Herezji. Uwaga na kiepską jakość dźwięku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: