Rezurekcja bloga!

Blog zmartwychwstaje!
Bo niema co tu kryć, ostatnimi czasy był dosłownie martwy. Powody? Brak czasu był jednym z nich, ale raczej poważniejszym był brak motywacji. Formuła którą sobie narzuciłem – codziennie nowy post traktujący tylko i wyłącznie o Warhammerze w każdej jego postaci była dla wielu osób atrakcyjna, PMAG bywał określany jako rzetelne źródło wieści o WH bo i codziennie przeczesywałem dziesiątki stron oficjalnych i fanowskich w poszukiwaniu nowych informacji i ciekawostkek. Co się więc stało? Cóż, od czasu do czasu o tym tu jęczałem – źródełko newsów powoli się wyczerpywało, aktywność fanowska (zarówno zagraniczna jak i nasza ojczyźniana) spadała. Nie mówię tu że fani kompletnie olali systemy Warhammerowe, jednak jestem w stanie dostrzec wyraźny trend spadającej aktywności. Ale nie tylko mała aktywność wymusiła martwotę bloga, w pewnym momencie po prostu poczułem się wypalony. Próbowałem różnych sposobów żeby to odwlec, czasami były to próby prowadzenia kolejnego bloga tylko po to żeby odkryć że nie chce mi się żonglować blogami i szukać czytelników dla nowego, innym razem dawałem sobie kilkudniowe wakacje od newsowania kiedy nic szczególnie wartego uwagi się nie działo ale na dłuższą metę i to nie działało, pewnie wpływ na to miało też że przestałem regularnie grywać w WFRP i WH40K.

Dlatego blog zdechł bo nie miałem siły, ale ostatnimi czasy zdałem sobie że nie mogę tak po prostu go porzucić. To nie jest kolejne pisadełko na onetblogu które może pójść w cholere i nikt tego nawet nie zauważy. Było nie było, Per Mortis Ad Gloria była tam kiedy dopiero co formowała się obecna, aktywna i wspaniała Blogosfera RPG. Mimo że nigdy specjalnie nie wychylałem się do społeczności blogerów i komentowałem u innych tylko sporadycznie, to jednak byłem i jestem regularnym czytelnikiem wielu blogerów. Nie będę wymieniał kogo bo głupio było by kogoś pominąć.

Co więc teraz? Cóż, wskrzeszam bloga. Lata pracy i pisania nie pójdą na marne. Ale muszę zaprowadzić poważne zmiany w tematyce i aktywności bloga. Po pierwsze – nie będzie tu już codziennych wpisów. Nie tyle już nawet dlatego że mi się nie chce, ale dlatego że studia magisterskie i dziewczyna to ważniejsze zobowiązania i po prostu nie mam czasu szukać jakiejś wieści każdego dnia i o niej pisać. Po drugie – koniec z ograniczeniem do Warhammera i Warhammera 40,000. Tak jestem świadom że mój blog był bardzo fajny jak był ściśle tematyczny ale po prostu nie mam siły już pisać tylko i wyłącznie o jednym, mam też inne pasje, interesują mnie inne gry, mam nadzieje że znajdzie się spośród tego coś co interesuje także Was. Po trzecie – koniec z formą newsbloga, tak, jestem świadom że było to fajne że można było tu znaleźć ładnie zbite czyste informacje pozbawione zbędnego i niechcianego polteryzowania, ale po prostu nie mam ochoty się ograniczać tylko do newsów. Będę tu jakieś wrzucał od czasu do czasu, zwłaszcza te warte uwagi ale nie będą one jedynym rodzajem tekstów na tym blogu już.

Więc co tu będzie? A bo ja wiem. Raczej nie materiały praktyczne, kiepski jestem w formowaniu przygód, profesji, potworów czy innego badziewia, są ludzie którzy lepiej takie rzeczy ogarniają ode mnie. Więc co w takim razie się tu znajdzie? No, jak wspomniałem, jakieś newsy będą, owszem. Poza tym, bo ja wiem, jakieś felietony, artykuliki? Moje gdybanie, smęcenie, jaranie się nowymi grami, luźne pomysły. W zasadzie wszystko co mi przyjdzie do głowy i wyda mi się że jest warte napisania i opublikowania.

Tak więc oto jak się prezentuje sytuacja.  Po 6 latach działania jako Warhammerowy newsblog przeistacza się po prostu w około erpegowy blog. Dobrze to czy źle? Nie wiem, Wy to zdecydujecie. Ja wiem tylko tyle że na Warhemmerowego newsbloga nie mam czasu ani siły. Żeby nie kończyć smętną nutą, powiem tylko jeszcze że raźno podchodzę do transformacji i mam nadzieje że się Wam ona spodoba.

Advertisements

~ - autor: Raziel w dniu 12 Październik 2013.

Odpowiedzi: 5 to “Rezurekcja bloga!”

  1. Fajnie, że wróciłeś. Powodzenia we wprowadzaniu zmian i czekam na nowe wpisy.

  2. Życzę powodzenia w nowej odsłonie Raziel 🙂

  3. Dzięki za ciepłe komentarze 😉

  4. Błogosławiony niech będzie Tzeentch, Władca Losu, Pan Przemian, Ten, Który Zmienia Drogi. Za zmiany drodzy Państwo 😉

  5. będę płakał to tobie ! [*]. a na poważnie szkoda trochę ale rozumiem w pełni twe decyzje i szanuje .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: